FinCrea — Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Spółka

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zostało utworzone w roku 2006 przez globalną korporacje General Electric pod nazwą GE Debt Management TFI S.A. jako element ekspansji ramienia finansowego GE Capital w Polsce i regionie.

W roku 2008 Towarzystwo została przejęte przez Grupę inwestycyjno-doradczą UCFS i stało się flagową spółką Grupy pod nowa nazwą FinCrea TFI S.A. Wokół Fincrea koncentrują się działania Grupy w projektach własnych jak i na rzecz inwestorów zewnętrznych w segmencie wierzytelności korporacyjnych, aktywów niepłynnych, nieruchomości, clean-tech oraz optymalizacji transakcyjnych.

 

Towarzystwo dumne jest ze swej wysoko wykwalifikowanej kadry zarządzającej i specjalistycznej ale jednocześnie współpracuje blisko z wieloma wiodącymi doradcami z rynków międzynarodowych. Szczególnym powodem do satysfakcji jest rozbudowany panel inwestorów cieszących się doskonałą reputacją zarówno na rynkach lokalnych jak i globalnych, z którymi towarzystwo wypracowało stosunki partnerskie oparte na wzajemnych szacunku i zaufaniu oraz dzięki dogłębnemu rozpoznaniu ich celów i strategii inwestycyjnych.